Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego 25-letniego kierowcy Forda

2020-05-14 09:59:12 (ost. akt: 2020-05-14 10:17:52)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

35-latka będąc na spacerze, zauważyła niepewnie jadącego z naprzeciwka kierowcę Forda Focusa. Zatrzymała go i powiadomiła o tym fakcie policję. 25-latek miał blisko 3,5 promila, a w ”pakcie” jeszcze sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

35-letnia mieszkanka gminy Rozogi powiadomiła oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki, że w miejscowości Klon ujęła nietrzeźwego kierowcę Forda Focusa. Kobieta będąc na spacerze zauważyła nadjeżdżającego z naprzeciwka kierowcę, którego styl jazdy od razu wzbudził w niej podejrzenia. Mężczyzna jadąc drogą gruntową najeżdżał na pobocza, zbaczając z drogi. 35-latka mając podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy, postanowiła go zatrzymać. Podczas rozmowy z 25-latkiem wyczuła od niego silną woń alkoholu i natychmiast o tym fakcie powiadomiła szczycieńskich policjantów.

Funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. Kierowca Forda miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Ponadto przewoził on w pojeździe 23-letkiego pasażera, który również był nietrzeźwy. Ale to nie koniec jego przewinień. Policjanci szczycieńskiej „drogówki” po sprawdzeniu danych 25-latka w systemach informatycznych ustalili, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany 24 kwietnia 2019 roku, przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierujący odpowie za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy 35-letniej mieszkanki gminy Rozogi, która zatrzymała nietrzeźwego kierowcę Forda. Jej zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Postawa ta pokazuje, że świadomość społeczna o współodpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze rośnie i nie ma przyzwolenia na jazdę na „podwójnym” gazie. Pamiętajmy nasze bezpieczeństwo w dużej mierze, zależy od nas samych!


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (14 maja) wydaniu m.in.

Będą nowe fotoradary
Na ulicach niebawem pojawią się nowe fotoradary i kamery do wyłapywania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Przybędzie też nieoznakowanych pojazdów z rejestratorami.

Wreszcie pójdziemy do fryzjera!
Od 18 maja będziemy mogli już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy restauracji. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił wczoraj trzeci etap znoszenia obostrzeń. Tymczasem niektórzy przedsiębiorcy rozważają pozwy o odszkodowanie od Skarbu Państwa.

Wiemy, jak wygrać z wirusem
O tym, czy i jak Warmia i Mazury są przygotowane na dalszą walkę z zagrożeniem epidemiologicznym, czy przestrzegamy zakazów i kto jest bohaterem tego czasu, rozmawiamy z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages