Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zgotował matce piekło w domu

2019-05-30 09:00:00 (ost. akt: 2019-05-29 19:19:47)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna nie tylko nie przebierał w słowach w stosunku do matki, ale również wszczynał awantury, podczas których bił pięściami po głowie, ciele, zakłócał odpoczynek, a także groził pobiciem i zabiciem przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu 33-latek został tymczasowo aresztowany.

Postanowienie o tymczasowym dwumiesięcznym aresztowaniu wydał w poniedziałek 27 majaSąd Rejonowy w Szczytnie wobec 33-letniego mieszkańca gminy Rozogi.

Mężczyzna od około 6 miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.

Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań samej pokrzywdzonej jak i świadków w pełni uzasadniał skierowanie do sądu wniosku o areszt. 33-latek najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu - wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, bił pięściami po ciele i głowie, zakłócał odpoczynek oraz groził pobiciem oraz zabiciem przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Gehenna skończyła się, gdy kobieta w końcu odważyła się opowiedzieć policjantom co przeżywała przez ostatni okres czasu. To pozwoliło na zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Pomimo, że 33-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, na wniosek policji sąd aresztował go na 2 miesiące. Sprawcy przemocy domowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują zarówno do potencjalnych ofiar ale i do sąsiadów o zgłaszanie wszelkich niepokojących sytuacji, w których może dochodzić do aktów agresji. Osoby pokrzywdzone w tego typu zdarzeniach nie powinny pozostawać zdane na same sobie. Funkcjonariusze objęli pokrzywdzona procedurą Niebieskiej karty, jak również poinformowali o trudnej sytuacji podmioty świadczące pomoc socjalną.

Dla swojego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa pozostałych domowników podejmij następujące czynności:
1.  w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia powiadom Policję (997, 112) lub prokuratora; szybka reakcja umożliwi zapewnienie Tobie oraz Twoim bliskim ochrony, wszczęcie odpowiednich procedur, a także zabezpieczenie dowodów zdarzenia;
2. w razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu udzielenia Ci pomocy medycznej – o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie
3. w celu uzyskania kompleksowej pomocy możesz zgłosić się do odpowiedniej instytucji

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. taki sobie #2740662 | 84.62.*.* 30 maj 2019 22:07

  I znowu Rozogi,sama patologia tam mieszka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hehe #2740381 | 94.40.*.* 30 maj 2019 10:54

  no to już nowi koledzy się nim zaopiekują

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages