Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Szybka jazda zakończyła się utratą prawka

2019-04-26 09:46:33 (ost. akt: 2019-04-26 09:49:23)

Autor zdjęcia: KPP NML

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującą audi, która rażąco przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym. 27-latka miała na liczniku ponad 100 km/h.

We wtorek 23 kwietnia kilka minut po godzinie 09.00 rano w miejscowości Dąbrowy, gmina Rozogi policjanci ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki zatrzymali kierującą audi, która przekroczyła w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość jazdy o 54 km/h. 27-latka – mieszkanka gminy Mrągowo pędziła z prędkością 104 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie dokument prawa jazdy.

Dodatkowo za zbyt szybką jazdę, funkcjonariusze nałożyli na kierującą mandat karny kredytowany w wysokości 400 zł i dodatkowo na jej „konto” wpłynie także 10 punktów karnych.

Przypominamy!
Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym może zostać ukarane mandatem karnym połączonym z ,,odznaczeniem'' kierowcy punktami karnymi, a także w pewnych sytuacjach czasową utratą prawa jazdy. Zgodnie z taryfikatorem mandatów kierowca może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości od 50 do 500 zł, w zależności od tego jak bardzo przekroczył prędkość.
Za przekroczenie prędkości kierowca może dostać maksymalnie 10 punktów karnych. Każdy kierowca może zebrać maksymalnie 24 punkty karne (młody kierowca - maks. 20 pkt.) - później zostanie mu odebrane prawo jazdy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages