Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Warsztaty filmowe w Tusinku

2018-09-28 10:01:07 (ost. akt: 2018-09-28 10:09:08)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Podczas warsztatów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozogach poznały tajniki sztuki animacji plastelinowej, stworzyły scenariusz, postacie osób zajmujących się gospodrstwem i zwierzaki oraz zrealizowały krótką animację. Premiera w piątek.

Aparat fotograficzny, komórka, smartfon, kamera... dziś właściwie wszystkim można filmować. Narzędzia do pracy są coraz lepsze i coraz bardziej dostępne. Jak nakręcić ciekawy film? Co zrobić by zdjęcia były ładniejsze i ciekawsze? Wystarczy kilka prostych rad, parę podpowiedzi, wspólna zabawa sprzętem - i otwierają się przed dziećmi oceany artystycznych możliwości.
Na takie właśnie ciekawe wartsztaty filmowe pn. Filmowa Akademia Smaku zaprosili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozogach właściciele zajazdu Tusinek. W warsztatch w pierwszej fazie rozpoczęlo pracę 100 dzieci, z których nad efektem końcowym pracuje 20 z nich. Przez tydzien po 3 godziny dzieci uczęśzczają na zajęcia, podczas których powstały figurki plastelinowe zwierząt oraz osób zajmujących się gospodarstwem. Praca przy animacji to naprawdę świetna i wciągająca zabawa, która niesamowicie rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność.
- To dzieci wymyśliły scenariuszdo filmu, przygotowały figurki zwierząt i postaci, nagrały podkład muzyczny i narrację i oczywiście sfilmowały to - opowiada Tomasz Winiarek z Zajazdu Tusinek w Rozogach. - W trakcie warsztatów dzieci poznały tajniki powstawania filmu od podstaw: jak przygotowywać scenariusz, jak rozpisywać sceny, trenowały zabawę z kamerą, uczyły się jak filmować, bawić się w animacje. Odkryły tajemniczą krainę filmu. Ogromną radość sprawiły im wycieczki po naszym gospodarstwie, gdzie z bliska mogły zobaczyć jak wygląda dojenie krów i kóz, jak dojrzewają owoce i warzywa oraz jak powstaje ser.
Projekt uzyskał dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w warsztatach. Na piątek 28 września planowna jest premiera filmu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PSL #2592241 | 89.228.*.* 1 paź 2018 15:55

  Na Pesiorów nie głosuję i też nie radzę bo łgają i z innych ludzi robią durniów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PSL nie głosuję, nie ufam #2591364 | 83.6.*.* 29 wrz 2018 23:55

  Rozogi jak Polska Z. Ludzie - głosujcie na nowe twarze. Ja dawno straciłem zaufanie do kadr popieranych przez psl i po. Na nich głosu nie zmarnuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages