Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Klub Seniora z Rozóg świętował swój jubileusz

2018-06-09 10:42:16 (ost. akt: 2018-06-09 10:45:19)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Rozogach

Podczas uroczystości, którą zorganizowano w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury popłynęło wiele życzeń dla seniorów od przedstawicieli zaprzyjaźnionych klubów oraz przedstawicieli władz. Oprócz życzeń były podziękowania, toasty, i tańce.

Starość nie musi kojarzyć się z odrzuceniem, ułomnościami, kalectwem, smutkiem i niechęcią do życia. Może być tak samo piękna, jak młodość. Jest to jeden z etapów życia, który powinniśmy przeżyć jak najlepiej. Starość czeka każdego. Nie może być pojęciem pejoratywnym. Przeciwnie, powinna wiązać się z szacunkiem i poszanowaniem. Starsi ludzie często żyją na uboczu, w cieniu. Czują się niepotrzebni, niechciani, zepchnięci na margines życia. Ukrywają się przed światem, czują się bezbronni w swoich ułomnościach, słabościach i niezauważeni. Młodzi pędzą, są w ciągłym biegu, przechodząc obok starszych nie zauważając ich. Dopóki sami się starymi nie staną. Starość może być piękna. Wbrew temu co myślą inni, na przekór światu, który goni za młodością. Wiedzą o tym seniorzy, którzy decydują się wyjść z domu i spotykac się w klubach seniora.

Klub Seniora w Rozogach powstał 9 lutego 2003 roku. Założycielem Klubu był GOK. Początkowo tworzyło go niespełna 20 osób. W 2004 roku stał się on członkiem Zwizku Emerytów w Szczytnie.Dziś swoją przynależność do środowiska klubowiczów deklaruje grupa o 16 osób większa.36 osobowa grupa mieszkańców gminy zrzeszona w jednej organizacji to duża i niezwykle aktywna reprezentacja, która uroczyście świętowała 15. urodziny.

- Nasi seniorzy są zawsze młodzi. Przez te wszystkie lata udało się nam zorganizować mnóstwo wycieczek, pikników i spotkań - mówiła Katarzyna Błońska, przewodnicząca Klubu Seniora w Rozogach. - Przy klubie w 2004 roku powstał zespół "Babskie Olekanie" oraz dwie grupy: plastyczna i kulinarna. Ten czas bardzo nas zintegrował, umocnił w działaniach i spowodował, że funkcjonujemy jak jedna wielka rodzina. Mamy wiele pięknych wspomnień i wiele marzeń do zrealizowania - dodaje.

Rozowscy Seniorzy wyrazili wdzięczność za udostępnione lokum, w którym mogą się systematycznie spotykać, a także za dostrzeganie i docenianie ich inicjatyw, Dzięki czemu czerpią radość i ochotę do dalszego działania, szukają nowych pomysłów i z chęcią je realizują. Słowa podziękowania popłynęły do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają działalność klubu.

- Chcilibyśmy bardzo podziękować Panu Wójtowi, dyrektorowi GOK oraz pracownikom, radnym i wszystkim, którzy nas wspierają i dopingują - dziękowała w imieniu Seniorów Katarzyna Błlońska. - To dla nas zaszczyt, że tak wiele osób jest tu i świętuje wraz z nami.

Z okazji Jubileuszu Klubu Seniora w Rozogach redakcja Naszego Mazura życzy Wam nadziei, by nigdy nie opuszczała. Radości, by rozweselała. Miłości, by obrodziła. Dobroci, by zawsze przy was seniorzy była!


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Proste jak budowa cena. #2516346 | 37.47.*.* 10 cze 2018 08:25

    Tak się dzieje bo człowiek za mało rozmawia z drugim człowiekiem.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages