Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Integracja seniorów z Rozóg z teatrem "Iskierka"

2018-05-07 08:35:15 (ost. akt: 2018-05-07 08:36:52)

Autor zdjęcia: Zdzisław Piaskowski

Amatorski teatr „Iskierka Nadziei” z Piecek, pod wodzą swojej szefowej, Zofii Chrostek, przyjechał do Rozóg na zaproszenie tamtejszego Klubu Seniora i zespołu „Babskie Olekanie”.

Olekanie, to według opiekunki zespołu, Katarzyny Błońskiej, śpiewanie – zawodzenie. Klub funkcjonuje w strukturach Gminnego Domu Kultury i ma już 15 lat, a zespół jest o rok młodszy i kultywuje folklor kurpiowski, kurpiowskie pieśni i przyśpiewki oraz scenki rodzajowe.
— Klub seniora liczy 30 osób, a zespół 12. Nasze stroje mają już ponad sto lat i występujemy w nich na różnych uroczystościach — mówi opiekunka zespołu. — I już kilka razy koncertowaliśmy podczas kabaretonu w Mińsku — dodaje.
Do pierwszego spotkania przedstawicieli obu organizacji doszło już listopadzie ubiegłego roku, podczas wojewódzkich uroczystości z okazji dnia seniora w Olsztynie , a ostatniej soboty zespoły spotkały się w Domu Kultury w Rozogach i wymieniły doświadczenia.
„Iskierka” zaprezentowała kilka scenek i pieśni, a gospodarze pokazali rąbek swojego repertuaru. Członkowie obu grup podpatrywali się nawzajem i wymieniali uwagami
— Jest to nasze takie pierwsze robocze spotkanie. To bardzo dobry pomysł. Żyjemy przecież tak niedaleko siebie, a tak niewiele o sobie wiemy. Teraz my zaprosimy naszych nowych przyjaciół do siebie, do Piecek — deklaruje Zofia Chrostek.

Zdzisław Piaskowski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages