Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Spotkanie autorskie w bibliotece

2018-04-06 11:00:00 (ost. akt: 2018-04-05 23:11:17)

Autor zdjęcia: GBP w Rozogach

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozogach gościła pisarkę i dziennikarkę Monikę Sawicką - autorkę książek dla dzieci oraz dla dorosłych. W Bibliotece Pani Monika przeprowadziła cztery spotkania dla różnych grup wiekowych.

Pierwszą grupę, liczącą 55 osób, stanowili uczniowie z klas II-III Szkoły Podstawowej. Monika Sawicka opowiedziała na czym polega praca pisarki, jak powstają książki i co jest ich inspiracją. Spotkanie było lekcją przyjaźni, odpowiedzialności za drugą istotę, nauką o tym, jak i dlaczego należy opiekować się młodszym rodzeństwem, zwierzętami. Kolejną grupą były przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, łącznie 43 osoby. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, m.in.: na czym polega praca pisarki, gdzie mieszkają pomysły, co to jest wyobraźnia oraz co ma wspólnego lepienie bałwana z pisaniem książki. Czytała dzieciom fragmenty swoich książek o piesku Kajtusiu, a następnie przeprowadziła edukacyjną część - zadawała pytania sprawdzające słuchanie ze zrozumieniem. Na zakończenie spotkań z najmłodszymi uczestnikami, pisarka ogłosiła konkurs plastyczny związany z Kajtusiem - głównym bohaterem prezentowanych książeczek.
Następną grupą bylo 34 gimnazjalistów. Pisarka przeprowadziła warsztat historyczno-literacko-plastyczny. Celem było budowanie u młodzieży świadomości, że należą do wspólnoty ludzi, zamieszkujących ten szczególny skrawek Ziemi zwany „Ojczyzną”. Kolejnym zadaniem było przypomnienie symboli narodowych, historii Polski z okresu zaborów, życiorysu Józefa Piłsudskiego oraz wyrażenie zdobytej wiedzy za pomocą działalności artystycznej: plastycznej i literackiej.
W ostatnim spotkaniu uczestniczyła dwunastoosobowa grupa uczniów miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Tematem przewodnim warsztatów były problemy poruszane w książkach Autorki- niezwykle trudne, ale jakże aktualne i bliskie młodzieży. Autorka bardzo optymistycznie opowiadała o tym, jak radzić sobie z problemami. Pisarka od pierwszej chwili nawiązała niezwykły kontakt z młodzieżą, była autentyczna, przyjazna i otwarta.
Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupu książek z pamiątkowym wpisem od autorki oraz wspólne zdjęcia.
- Pani Monika Sawicka swoim optymizmem, pokorą do życia i wspaniałym uśmiechem, zrobiła na wszystkich bardzo dobre wrażenie - mówi Janina Łachacz dyrektor GBP w Rozogach. - Jest to osoba bardzo emocjonalna i przede wszystkim otwarta na ludzi. Spotkanie z tak wyjątkowa osobą pozostanie nam na długo w pamięci - zapewnia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages