Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Pojechali na wycieczkę do Warszawy

2017-11-12 09:37:38 (ost. akt: 2017-11-12 09:40:08)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Rozogach

Dzień pełen wrażeń spędzili w Warszawie uczestnicy wycieczki. Grupa dzieci, które w GOK w Rozogach wykonały njładniejsze prace w konkursie plastycznym otrzymała niezwykłą nagrodę - podróż do stolicy z wieloma wspaniałymi atrakcjami.

W niedzielę, 5 listopada grupa dzieci z Rozóg wyjechała na wycieczkę do Warszawy.Podróż została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach. Była to nagroda za udział w konkursie plastycznym „Dom, Zdrowie i Miłość – Utrata tych wartości to bezdomność”. Całość działań zorganizowaliśmy w ramach projektu „ W Człowieku Widzieć Brata”.
- Głównym celem projektu było pobudzanie wrażliwości na problem bezdomności i marginalizacji społecznej, a także promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży z gminy Rozogi - mówi Wojciech Szewczak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach. - Konkurs był adresowany do grup przedszkolnych, uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów z całej Gminy Rozogi. 27 uczniów, którzy wykonali najładniejsze prace otrzymało nagrodę w postaci wycieczki do Warszawy - tłumaczy.
Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji. Największą z nich stanowiła wizyta w Papugarni. Dzieci mogły się przenieść w świat egzotyki i dotknąć tropikalnych papużek. Kolejnym etapem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. W tym niezwykłym miejscu, każdy niezależnie od wieku, umiejętności czy wiedzy był w stanie "wskoczyć" poziom wyżej i może przekroczyć własne ograniczenia.
- Dzieci zdobyły tam wiedzę z nauk ścisłych i przyrodniczych, a także w innych dziedzinach, nie tylko naukowych. To przekłada się w pewne psychologiczne kompetencje np. wytrwałość w dążeniu do celu, umiejętność definiowania problemów, analitycznego podejścia, a także przekonania, że pomyłki czemuś służą - wyjaśnia Mirosława Jóźwik koordynator projektu.
Po naukowych eksperymentach grupa udała się na zwiedzanie miasta, gdzie zobaczyła min.: Pałac Prezydencki, Pałac Potockich, Pałac Kultury, Plac Piłsudzkiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Warszawski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Mikołaja Kopernika, Rynek Starego Miasta, Bibliotekę Uniwersytecką, Szary Dom Sióstr Urszulanek itp. Ostatnim punktem wycieczki była VIP - owska trasa Stadionu Narodowego PGE. Trasa ta obejmowała najciekawsze jego miejsca, min.: tunel VIP, loże VIP-owskie, szatnie piłkarskie, strefy zawodnicze, trybunę medialną, kaplicę wielowyznaniową, biznes club oraz punkt widokowy.
- Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji. Bardzo się cieszymy się, że dzieci z naszej Gminy są tak aktywne i tak chętnie odwiedzają GOK - zapewnia dyrektor Szewczak.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages