Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Rozowskie dzieci piszą baśnie

2017-10-22 13:30:52 (ost. akt: 2017-10-22 09:32:36)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Rozogach

Dla dziecka w wieku przedszkolnym bajki i baśnie to źródło wiedzy o świecie. Dla dorosłych to skarbnica informacji o ludzkich charakterach, dla młodzieży – instruktarz życia w społeczeństwie.

Baśnie opowiadają o sposobach zachowania ludzi oraz o konsekwencjach, jakie te zachowania pociągają. Pokazują, które rozwiązania są dobre, a które złe oraz podkreślają, że dobro w długiej perspektywie czasowej jest „opłacalne”. Bajki są często punktem wyjścia do rozmowy o emocjach i wartościach. Mądrze wykorzystane, nauczą dzieci, czym jest dobroć, sprawiedliwość, przyjaźń, troska, odwaga czy męstwo, zwiększając tym samym dziecięcą empatię - wrażliwość na radości, smutki i krzywdy innych ludzi. Gminny Ośrodkek Kultury w Rozogach postanowił dać szansę dzieciom i seniorom, by z ich pomysłów powstały baśnie.
- Warsztaty rozpoczęliśmy we wrześniu a zakończymy pod koniec listopada wydaniem publikacji - wyjaśnia Wojciech Szewczak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach. - Pomysł narodził się w zeszłym roku podczas oceniania baśni, które napłynęły na konkurs. W nadesłanych pracach były Świetne pomysły ale dzieci nie potrafiły ich dobrze opisać. Postanowiliśmy więc zorganizować warsztaty, na których uczestnicy bedą wymyślali baśń a fachowiec - literat to upchnie w akceptowalna formę literacką. Planujemy utworzyć też dwie grupy seniorów. Będą to dwie baśnie: od babć i dziadków dla wnuków. Pierwszy etap to tworzenie baśni, drugi to warsztaty, na których dzieci zrobią ilustrracje do swoich baśni i trzeci etap: wydanie publikacji - opowiada.
Zachwycone pomysłem dzieci w ośmiu grupach pracują z panem Markiem Samselskim nad swoimi własnymi baśniami.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages