Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

70-lecie OSP w Rozogach

2017-07-02 09:00:00 (ost. akt: 2017-07-01 22:14:05)

W niedzielę, 25 czerwca w Rozogach odbyły się uroczystości 70-lecia powstania jednostki. Była to okazja do podziękowania członkom za ich poświęcenie i trud, jaki wkładają w niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. w kościele w Rozogach. Dalsza część uroczystości odbyła się w rozowskim amfiteatrze, gdzie miały miejsce przemówienia gości, gratulacje, podziękowania oraz wręczenie odznaczeń i medali. Strażacy to ludzie, którzy spieszą z pomocą o każdej porze dnia i nocy ratując ludzi oraz ich dobytek. Niejednokrotnie narażają przy tym własne życie. To służba trudna i wymagająca poświęceń.
Przemawiający, w swoich wystąpieniach odkreślali również, że dziś zadania strażaków to znacznie więcej niż wyjazdy do pożarów. Strażacy ochotnicy uczestniczą w akcjach ratunkowych zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie ludzi. Niosą pomoc społeczeństwu, w którym żyją, zawsze kiedy zachodzi taka potrzeba. Uczestniczą również w życiu kulturalnym, społecznym i religijnym gminy, swoją obecnością uświetniając szereg uroczystości i wydarzeń. Strażacy ochotnicy z Rozóg otrzymali nowy sztandar, którego fundatorem jest lokalna społeczność, a rodzicami chrzestnymi zostali: Danuta Zagożdżon i Grzegorz Winiarek. Na ręce prezesa OSP Rozogi zostały przekazane prezenty i podziękowania.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. james #2282066 | 41.212.*.* 9 lip 2017 03:37

  Cześć, Jestem James Loan Funduje prawnego właściciela szybkiej i odpowiedzialnej pożyczki Wydają pożyczki krótkoterminowe i długoterminowe wszystkim osobom prywatnym I mężczyźni biznesu, których wszyscy zainteresowani powinni skontaktować się więcej Szczegóły: jamesloanfirm72@gmail.com Proszę wybacz mi za niepokojący cenny czas. Jest to Organizacja Wypożyczania Finansów; Specjalizujemy się w finansowaniu Oraz oferowanie pożyczek na poziomie 3% dla zainteresowanych osób i firm Którzy poszukują pomocy finansowej i wzrostu gospodarczego lub działalności gospodarczej Fundusz ekspansji. Oferujemy Pożyczki z niezawodną gwarancją dla wszystkich naszych Wykwalifikowani kandydaci: jamesloanfirm72@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lary #2278201 | 31.0.*.* 3 lip 2017 23:31

  Strażacy OSP do końca świata i jeden dzień dłużej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Szczytnianin #2277157 | 89.228.*.* 2 lip 2017 11:48

  Ale wczas ogłosili, chyba po to by było mało podziwiających ich widzów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages