Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Seniorzy świętowali

2016-10-16 17:00:00 (ost. akt: 2016-10-15 22:29:23)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

W czwartek, 7 października w Rozogach odbyło się spotkanie w ramach Dni Seniora. Do rozowskich "młodych duchem" emerytów dołączyli seniorzy z zespołów artystycznych z powiatu piskiego.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość oraz tradycje, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.
Aktywni seniorzy z gminy Rozogi postanowili swoje święto spędzić w towarzystwie swoich przyjaciół z trzech zespołów artystycznych z powiatu piskiego: „My Piszanie”, „Folk Babeczki” oraz Nieformalnej Grupy „Metrum” z Wiartla. Goście rozowskich seniorów zostali powitani przez gospodarzy „Marszem dla gości”. Oficjalnie powitał zespoły Wojciech Szewczak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozgach oraz Katarzyna Błońska Kierownik zespołu „Babskie Olekanie” i jednocześnie prezes miejscowego Klubu Seniora. Każdy z zespołów dokonał krótkiej prezentacji swojej działalności oraz wykonał kilka utworów ze swojego repertuaru.
- Miło nam spotkać się - zapewniały seniorki z gminy Rozogi. - Atmosfera jest niezwykle miła, ciepła, wręcz rodzinna. Znaleźliśmy wiele wspólnych tematów i mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie - dodają.
Na seniorów czekały pyszne potrawy przygotowane przez panie z koła kulinarnego w Rozogach pod kierunkiem Teresy Stępień. Nie zabrakło podczas imprezy śpiewów i tańców, bo choć seniorzy lata młodości mają za sobą to chętnie biorą udział w zabawach.
- Ogromnie cieszę się, że nasi rozoscy seniorzy są tak aktywni i że współpraca z Ośrodkiem Kultury w Piszu tak dobrze się rozwija - mówi Wojciech Szewczak. - Mam nadzieję, że tego typu inicjatywy pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość - dodaje.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages