Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Ratownicy z Autrimpusa szkolili strażaków

2016-09-19 11:14:36 (ost. akt: 2016-09-19 12:32:51)

Autor zdjęcia: Arch. Fundacji Autrimpus

Strażacy z Rozóg wzięli udział w kolejnym szkoleniu z pierwszej pomocy, które zorganizowała dla niego Fundacja i Grupa Ratownicza Autrimpus Szczytno. Nie było to pierwsze spotkanie o takim charakterze.

Szkolenie odbyło się w piątek, 16 września w remizie strażackiej w Rozogach. Podobne spotkanie przeprowadzone zostało w 2014 roku.
- Zawsze wspólnym celem zajęć, które przeprowadzamy jest doskonalenie umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk, ratownik z Autrimpusa. – Często strażacy ochotnicy na miejsce zdarzenia docierają jako pierwsi i pomagają w zabezpieczaniu miejsca zanim przyjedzie Zespół Ratownictwa Medycznego. Chcemy nie tylko, aby skutecznie udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, ale także aby na miejscu zdarzenia działali pewnie i zdecydowanie. Niezastąpione są tu więc zajęcia praktyczne, podczas których można usystematyzować swoją wiedzą, a być może także nauczyć się czegoś nowego – dodaje.
Główny nacisk podczas szkolenia położono na ćwiczenia z zabezpieczania dróg oddechowych u osób z obrażeniami ciała. Nie mogło oczywiście zabraknąć resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Uczestnicy szkolenia mogli na specjalnym fantomie uczyć się w jaki sposób wdraża się wentylację zastępczą i wspomaganą. Zajęcia praktyczne poprzedził wykład, który poprowadził Grzegorz Achremczyk. W zajęciach praktycznych wspomagał go ratownik Marcin Bałazy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #2068815 | 46.170.*.* 19 wrz 2016 12:30

    Zapraszamy ratowników też do Jedwabna!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages