Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Rozogi świętowały

2016-09-03 14:00:00 (ost. akt: 2016-09-06 09:42:27)

Autor zdjęcia: Wojciech Szewczak

Po raz pierwszy w Rozogach zorganizowano dni miejscowości. Przez dwa dni na przybywających czekało wiele atrakcji: koncerty, rozgrywki sportowe, konkursy oraz zabawy dla dzieci i dorosłych.

Dni Rozóg rozpoczęły się turniejem plażowej piłki siatkowej. W zmaganiach udział wzięło 8 drużyn z terenu gminy. Rywalizacji kibicowali miejscowi jak i turyści. Po południu po raz pierwszy odbył się I Regionalny Festiwal Kultury Ludowej, w którym udział wzięło 11 zespołów ludowych. I tak jury przyznało główną nagrodę festiwalu zespołowi „Puszcza Zielona” z Łysych. Na drugiej pozycji uplasowały się „Kolonianki” z Kolonii, a trzecie przypadło zespołowi „Wrzosy” z Dźwierzut. Każdy z przybyłych znalazł tu coś dla siebie. Na przybyłych czekały stoiska z rękodziełem i rzemiosłem artystycznym, a najmłodsi mogli brać udział w licznych konkursach i zabawach. Do późnych godzin nocnych mieszkańcy i turyści bawili się doskonale na dyskotece w rozowskim amfiteatrze. Kolejny dzień skierowany był do rodzin. „Niedzielę z rodziną” rozpoczął amatorski turniej tenisa ziemnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody strażackie jednostek z gmin Rozogi i Świętajno. Mali uczestnicy imprezy chętnie brali udział w przygotowanych warsztatach kuglarskich, żonglerki, chodzenia na szczudłach i linie. Rodzinne święto zakończyły występy zespołów „In Taberna” i „Kuzyni Neptuna”.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages