środa, 18 stycznia 2017. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Michalina - wokalny diament z Rozóg

2016-01-26 08:00:00 (ost. akt: 2016-01-26 09:05:56)

— Kocham śpiewać, a muzyka jest całym moim życiem — mówi Michalina Dąbkowska gimnazjalistka z Rozóg, zwyciężczyni tegorocznego konkursu kolęd i pastorałek. Młoda dziewczyna zachwyciła swoim głosem jury i publiczność.

— Ze śpiewania czerpie ogromną radość i przekazuje emocje, które są równie ważne, a często ważniejsze niż kunszt wykonawcy — mówi o młodej wokalistce Magdalena Golon instruktorka zespołów muzycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. — Jestem pełna podziwu dla jej talentu i pracowitości. Pomimo tego, że sama się uczy wie bardzo dużo o muzyce i w każdym wykonaniu przekazuje całą siebie — zapewnia.

Diamentowy głos
Michalina Dąbkowska to uczennica klasy 3 A gimnazjum w Zespole Szkół w Rozogach. Jak sama mówi jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się od dziecka. Uwielbiała słuchać muzyki i śpiewać. Tak zostało do dziś. I choć w rodzinie nikt inny nie przejawia zdolności muzycznych i wokalnych, to Michalina jest diamentem, który stara się bardzo intensywnie szlifować.
— Nigdy nie uczęszczałam na lekcje śpiewu — mówi dziewczyna. — Starałam się sama pracować nad swoim głosem. Szukam pomocy w internecie. To kopalnia porad, jak ćwiczyć swoje struny głosowe, wydobywać odpowiednie dźwięki i jak najlepiej śpiewać. Najbardziej uwielbiam śpiewać ballady. Zamykam oczy i słowa płyną prosto z serca. W każde wykonanie wkładam wiele różnych emocji — twierdzi.
Od listopada Michalina śpiewa w Zespole Młodzieżowym działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach. Pod czujnym okiem instruktorki Magdaleny Golon kształci swój warsztat wokalny.
— Jeszcze nie zdecydowałam o wyborze szkoły średniej, bo oprócz muzyki interesuję się sportem — opowiada utalentowana gimnazjalistka. — Ciągnie mnie do piłki ręcznej, ale i z muzyką wiążę swoją przyszłość — zdradza.

Doceniona podczas konkursu
Na tegorocznym konkursie kolęd i pastorałek jury nie miało żadnych wątpliwości, że to jej należy się pierwsze miejsce. Wykonała utwór "Gore Gwiazda Jezusowi" i zachwyciła swoim wykonaniem wszystkich obecnych.
— Jej głos przenika człowieka i przekazuje namacalne emocje — zapewnia Magdalena Golon. — To nasz nieoszlifowany diament wokalny. Michalina jest bardzo samodzielna, dużo pracuje nad sobą, ja również staram się jej pomóc, podpowiedzieć. Drzemie w niej ogromny talent — dodaje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages