Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Bezinteresownie oddali krew dla Agnieszki

2015-09-29 20:44:18 (ost. akt: 2015-09-29 20:49:42)

Dla człowieka to niecała godz­ina poświę­conego czasu, a dla kogoś może oznaczyć życie. Odd­a­jąc krew niczego nie tracimy, a zysku­jemy świado­mość, że zro­bil­iśmy coś dobrego. Mieszkańcy gminy Rozogi zorganizowali w sobotę, 12 września akcję poboru krwi, która przeznaczona została dla chorej na raka kobiety.

Wiele osób przyciągnęła akcja klubu HDK z Klonu zorganizowana dla 30-letniej chorej na raka Agnieszki Kaczmarczyk z miejscowości Czarnia. Kobieta ma dwójkę dzieci:2-letnią Alicję i 7-letniego Konrada. Z chorobą walczy od 6 miesięcy. Gdy podczas badania profilaktycznego wynik okazał się negatywny, nowotwór był już bardzo zaawansowany. Rozpoczęła się walka o życie: operacje, chemioterapia i naświetlania. Obecnie pani Agnieszka przebywa w szpitalu w Olsztynie.
— Jedyne, co teraz możemy zrobić, aby pomóc Agnieszce i móc się z nią solidaryzować to właśnie oddać krew — mówi Dorota Kulas z-ca prezesa Klubu HDK z Klonu. — Życie i zdrowie człowieka jest dla nas najważniejsze, a wszelkie działania mające na celu ich ochronę są dla nas priorytetem — dodaje.
Pani Agnieszka w Klonie ma siostrę - członkinię Klubu miejscowych krwiodawców. Obecnie kobieta opiekuje się córeczką chorej. Chłopiec jest pod opieką mamy i męża pani Agnieszki. Wielu mieszkańców Klonu zna osobiście chorą i postanowili licznie odpowiedzieć na apel klubu HDK W Klonie. Do świetlicy wiejskiej, w której odbyła się akcja przyjechali też koledzy i koleżanki z pracy pani Agnieszki z firmy Safilen ze Szczytna.
— Warto oddać krew ponieważ ratujemy zdrowie bądź też życie drugiej osoby — mówi jeden z krwiodawców. — Postęp medycyny jest widoczny, jednak póki co nie udało się wytworzyć zamiennika krwi. Trzeba się z nią dzielić, bo może kiedyś i my lub ktoś z naszych najbliższych będzie jej potrzebował. Trzeba reagować na takie apele ludzi, którzy potrzebują pomocy — zapewnia.
Organizatorzy nie spodziewali się tak dużego odzewu na akcję. Podzielić się tym drogocennym lekiem przybyło 39 osób, jednak tylko 28 z nich oddało krew. W sumie podczas akcji zebrano 12,6 litra życiodajnego płynu.
— Wszystkim tym, którzy odpowiedzieli "tak" na nasz apel i oddali krew, składam ogromne podziękowania. Cieszę się, że są wśród nas ludzie, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny — dziękują organizatorzy akcji.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wdzięczny #1992262 | 37.47.*.* 13 maj 2016 20:51

  Gratuluję !!! Sukces dzisiaj osiągnęła p.Agnieszka

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. masiej #1825787 | 37.47.*.* 30 wrz 2015 15:27

  to sa boahterowie. takie osoby powinny byc lokalnie nagradzane. warto tez oddawac krew do rckik lub bankowej akcji honorowego krwiodawstwa - krew moze uratowac komus zycie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages