Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Rolnicy z Rozóg i Świętajna wyróżnieni

2015-04-07 10:37:11 (ost. akt: 2015-04-07 10:55:35)

- W rolnictwie praca jest specyficzna i czasem wymaga czasu i poświęceń, ale satysfakcja z jej efektów wynagradza wszystko. Miło, że ktoś nas zauważa i docenia nasz trud – mówi Wiesław Kozłowski, rolnik ze Świętajna, jeden z wyróżnionych hodowców bydła mlecznego z naszego powiatu.

Na spotkaniu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Związku Hodowców Bydła Mlecznego uhonorowano najlepszych hodowców bydła w naszym regionie. Znalazło się wśród nich 10 rolników z gmin Rozogi i Świętajno.

Z terenu gminy Rozogi wyróżniono: Zygmunta Tańskiego z Występu, Kazimierza Krajza z Łuki, Jadwiga i Kazimierza Drężków z Występu, Jarosława Soliwodę z Łuki oraz Krzysztofa Rolkę z Dąbrów.
- Nasi rolnicy uzyskali bardzo dobrą wydajność w produkcji mleka. Osiągnięcie to jest istotne i warte wyróżnienia. Podczas ostatniej sesji pokazaliśmy, że gmina docenia ich trud. Zostali wyróżnieni i nagrodzeni. W naszej gminie jest około 300 producentów mleka, ale tych pięciu rolników uzyskało wynik wyższy od średniej powiatu - mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi.

Z terenu gminy Świętajno również wyróżniono 5 rolników. Są to: Wiesław i Agnieszka Kozłowscy ze Świętajna, Sławomir i Jagoda Grzegorczyk ze Świętajna, Tadeusz i Alina Kowalscy z Świętajno, Ryszard i Bożena Gronowscy z Piasutna oraz Remigiusz i Ewa Rapaccy z Kolonii.
- Ciężką pracą i przywiązaniem do tradycji rolniczych budujecie Państwo pozytywny wizerunek rolnictwa i branży mleczarskiej w naszym powiecie. Życzę wielu sukcesów, siły do dalszego działania i wymiernych korzyści finansowych – mówiła na sesji Rady Gminy Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno..
W obu gminach wójtowie nagrodzili swoich rolników upominkami.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna[/url
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages