Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kurs na zmiany

2015-02-10 13:54:08 (ost. akt: 2015-02-10 14:05:16)

Tegoroczny budżet gminy został stworzony jeszcze przez poprzednią władzę, ale był dobry, więc nowa rada i wójt go zaakceptowali i będą realizowali. – Obecna rada przyjęła budżet bez poprawek uznając, że stanowi on pewien zwarty dokument, który w razie konieczności można będzie w każdej chwili zmienić – mówi Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy.

— Na co stawia Pan w tym roku jak nowy włodarz?
— Chcielibyśmy jako władza zaspokajać najpilniejsze potrzeby mieszkańców, które są zgłaszane do radnych i bezpośrednio do mnie. To są przede wszystkim większe i mniejsze inwestycje drogowe, oświetlenie miejscowości. Zdarzają się miejsca, gdzie brakuje jednej lub kilku lamp żeby oświetlić miejscowość.

— Jakie są dalekosiężne plany?
— Przede wszystkim opracowanie strategi rozwoju gminy, który to dokument pozwoli nam wybrać tereny inwestycyjne z przeznaczeniem na budowę zakładów pracy, a to pozwoli nam pozyskać dużych przedsiębiorców, którzy zapewnią naszym mieszkańcom miejsca pracy, które są ich najpilniejszą potrzebą.

— Będziecie korzystali ze środków unijnych?
— Oczywiście, jest to nasz trzeci priorytet. Na razie największym problemem z pozyskaniem środków jest ich przeznaczenie, konkretne zapisy na co można by je przeznaczyć są dopiero tworzone. Decyzja ma zapaść na przestrzeni marca i lutego. Dopiero wtedy wszystko zostanie rozpisane na konkretne konkursy i programy. Na razie nie znamy tych szczegółów, więc ciężko jest nam mówić o konkretach.

— Obył się już Pan z nowymi zadaniami włodarza gminy?
Zarządzanie szkołą, a całą gminą zdecydowanie ma inny charakter, ale mam w tym względzie doświadczenie m.in. byłem członkiem zarządu powiatu, więc ta tematyka, szczególnie odnośnie administracji rządowej była mi znana. Nie jestem więc postacią, która pojawiła się w samorządzie nagle.

— W natłoku nowych zajęć znajduje Pan czas na prace naukową?
— Mam kilka propozycji napisania tekstów do publikacji naukowych. Praca naukowa pozwala mi się oderwać od codzienności, więc liczę na to uda mi się napisać te teksty. Zwieńczeniem mojej dotychczasowej pracy jest uzyskanie stopnia doktora habilitowanego. Procedura zakończyła się w styczniu.

— Ostatnie miesiące były dla Pana pasmem sukcesów.
— Nie mogę zaprzeczyć. Jest to efekt mojej wieloletniej pracy.

Dziękujemy za rozmowę.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages