Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Sokolnicy ze Słowacji przyjechali do Klonu

2014-10-24 09:41:11 (ost. akt: 2014-10-24 09:43:29)

Autor zdjęcia: Fot. Agnieszka Cieśla

Mieszkańcy Klonu i okolic w minioną niedzielę, 19 października, mieli okazję zobaczyć ciekawy pokaz z udziałem ptaków drapieżnych.

Było to możliwe dzięki współpracy jaką Szkoła Podstawowa w Klonie podjęła z placówką z Banskiej Štiavnicy na Słowacji.
To było bez wątpienia historyczna chwila dla klonowskiej placówki. Z wizytą bowiem przybyli ich słowaccy rówieśnicy z Banskiej Štiavnicy, gdzie od wielu lat kontynuowane i popularne są tradycje sokolnicze. Wizytę gości, nad która patronat objęła wicestarosta Sylwia Jaskulska, rozpoczęła msza św. w klonowskim kościele. Później na miejscowym boisku odbył się pokaz sokolniczy. Wśród prezentowanych ptaków nie zabrakło myszołowa, orła stepowego, czy też sokoła. Trenerzy ptaków do pokazu angażowali mieszkańców Klonu, szczególnie uczniów miejscowej szkoły. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących ptaków, jak też wątków dotyczącej historii sokolnictwa. Pokaz trwał ok. godziny. Wizytę gości ze Słowacji zakończył poczęstunek w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Starych Czajkach, siedzibie KŁ „Żbik” Szczytno. sem


Tylko ciekawe informacje:


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages