Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

275 lat Orzeszek

2014-08-07 14:45:48 (ost. akt: 2014-08-07 14:53:42)
Fot. Grzegorz Siemieniuk

Fot. Grzegorz Siemieniuk

W niedzielę, 3 sierpnia, w Orzeszkach obchodzono podwójny jubileusz. Miejscowość obchodziła 275. rocznicę swojego założenia, a pani Zofia Kosiorek 20-lecie sołtysowania we wsi.

Podczas uroczystej mszy odprawionej w intencji mieszkańców, poświęcono dąb papieski, który potem zasadzono przy wiejskiej świetlicy. Tam też dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej kanonizację Jana Pawła II.
Sołtys Orzeszek, Zofia Kosiorek, z okazji 20-lecia sołtysowania otrzymała pismo gratulacyjne od arcybiskupa Wojciecha Zięby za długoletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności i miejscowej parafii. Podziękowań i gratulacji dla pani sołtys nie szczędzili także włodarze gminy i powiatu.
Świętowanie dopełniły występy artystyczne. Na scenie zaśpiewały m.in. Klonowskie Kurpsianki.


Tylko ciekawe informacje:

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages