Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Policjanci rozmawiali z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół w Rozogach

2014-04-10 10:25:52 (ost. akt: 2014-04-10 13:07:37)

Policjanci ze Szczytna realizują wojewódzki program profilaktyczno-edukacyjny „Zanim będzie za późno”, skierowany do rodziców uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program został stworzony przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium oświaty w Olsztynie. Patronat nad przedsięwzięciem objął wojewoda W-M. W ramach programu policjanci rozmawiali z rodzicami uczniów ze szkoły w Klonie, Dąbrowach i Zespołu Szkół w Rozogach.

Wczoraj szczycieńscy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół w Rozogach. W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Zanim będzie za późno” sierż. sztab. Ewa Szczepanek przybliżyła osobom obecnym na spotkaniu problem społeczny jakim jest używanie środków psychoaktywnych przez młodzież. Policjantka omówiła również odpowiedzialność prawna osób nieletnich oraz omówiła badania przeprowadzone w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego dowodzą, iż co czwarty uczeń klasy gimnazjalnej ma za sobą doświadczenia związane z używaniem marihuany lub haszyszu, natomiast co dziesiąty uczeń wąchał substancje w celu odurzenia się. Podobnie wygląda sytuacja w szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie więcej niż co trzeci próbował marihuany lub haszyszu, a więcej niż co czwarty uczeń ma za sobą doświadczenie łączenia alkoholu i marihuany, a co dziesiąty łączył alkohol z tabletkami.
Powyższe dane potwierdzają wzrost liczby młodzieży uzależnionej od różnorodnych substancji, które niszczą nie tylko zdrowie fizyczne ale też negatywnie wpływają na psychikę młodych ludzi. Uzależnienia mają ścisły związek z popełnianiem czynów zabronionych oraz łamaniem norm społecznych i prawnych. Narkomania stała się problemem społecznym, a procesy rozprzestrzeniania się tego zjawiska wzmagają się wraz ze wzrostem roli środków masowego przekazu i różnorodnej komunikacji opartej na demokratycznych postanowieniach prawnych.

Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages