Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Zatrzymany za przemoc w rodzinie

2014-03-04 08:06:32 (ost. akt: 2014-03-04 08:14:55)

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu Janowi R. mieszkańcowi gminy Rozogi. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Kobieta nie wytrzymała maltretowania i zgłosiła sprawę Policji.

W sobotę, 1 marca, oficer dyżurny policjantów ze Szczytna, otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Rozogi. Policjanci natychmiast zareagowali i przerwali maltretowanie pokrzywdzonej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pijany 55-letni Jan R. wyzywał swoją żonę, szarpał ją za ubrania, groził pozbawieniem życia i spaleniem domu, niszczył meble, rzucał talerzami i szklankami. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Natomiast pokrzywdzona kobieta opowiedziała kryminalnym o swoim dramacie, który trwał od października 2011 roku. Śledczy ustalili, że w tej sprawie znęcanie się miało zarówno charakter psychiczny, jak i fizyczny.
Jan R. już usłyszał zarzuty. Sąd na dwa miesiące aresztował 55-latka.
Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policjanci apelują , aby każdy reagował na przemoc. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teresa #1392092 | 89.66.*.* 9 maj 2014 10:45

    moja koleżanka była ofiarą przemocy w rodzinie, ona sie bała, a sprawca czuł się bezkarnie, to naprawdę nie jest łatwe, ale trzeba próbować i walczyć. tutaj przydatne informacje: http://www.eporady24.pl/przemoc_domowa_n aganne_zachowanie_brata,pytania,6,198,91 85.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages