Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Boski spokój w… boskiej szkole

2013-10-18 11:48:14 (ost. akt: 2013-10-23 11:09:50)

W piątek, 11 października w Szkole Podstawowej w Rozogach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VI zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w humorystycznym przedstawieniu „Na Olimpie- Boski spokój”, klasa III zachwyciła zdolnościami tanecznymi, a przedszkolaki wzruszyły widzów talentem muzycznym.

Uczniowie podstawówki sprawili nie lada niespodziankę nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta. W piątkowy ranek w sali Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali imponującą część artystyczno- rozrywkową poświęconą Dniu Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęli najmłodsi. Przedszkolaki z odwagą i entuzjazmem śpiewali oraz składali życzenia pedagogom.
W dalszej części uroczystości klasa III urzekła widzów skocznym tańcem oraz śpiewem. Dynamiczni i pełni energii uczniowie wywołali znaczne ożywienie i zachwyt publiczności.
Szóstoklasiści oczarowali znakomitą grą aktorską. W sposób zabawny i lekki przenieśli widzów do mitologii greckiej. Na scenie pojawili się m.in. Zeus, Pandora, Hera, Hermes, Atena i Afrodyta. Humorystyczne akcenty nawiązywały do teraźniejszości. Młodzi aktorzy jako władcy Olimpu mierzyli się ze zmianami w życiu obyczajowym, szkolnym i politycznym współczesnej Polski. Z przymrużeniem oka pokazano szkołę oraz relacje między młodymi ludźmi i ich rodzicami. Można było podziwiać świetne stroje, trafione rekwizyty i dekoracje, efektowną muzykę oraz wyśmienitą grę aktorską. Szóstoklasistów przygotowały Wioletta Żylińska - Zyśk oraz Agata Sochalska, młodsi uczniowie pracowali pod kierunkiem Beaty Wolff, Jolanty Mamajek oraz Kamili Krajza.

Na zakończenie uroczystości uczniowie podarowali pedagogom i pracownikom słodkie upominki oraz ręcznie zrobione kwiaty wykonane przez Samorząd Uczniowski.

Dyrektor szkoły Zbigniew Kudrzycki złożył życzenia swoim współpracownikom dziękując za trud i poświęcenie włożone w edukację i wychowanie oraz życzył dalszych sukcesów.

Monika Dąbkowka


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages